top of page
Çiğdem ODABAŞI

Yaratıcı Drama & Okuma Eğitmeni / Kütüphaneci / Yazar

 

2002’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldum. Eğitim kariyerime Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümü ile devam ettim ( 2011-2014). İzmir Çağdaş Drama Derneği’nde katıldığı 360 saatlik “Yaratıcı Drama Liderliği” eğitimi Anadolu Üniversitesi’nden aldığı “Eğitimde Drama”, MEB’den aldığı “Drama Eğitmeni Sertifika Programı” sonrasında 2005 yılından bu yana çeşitli konularda yaratıcı drama ve yaratıcı okuma atölyeleri düzenleyerek çeşitli söyleşilerde yer alıyorum.

Eğitim içeriklerimi, eğitimlerini aldığım ve katılımcı olduğum psikodrama, sanat terapisi, nefesin önemi ve kullanımı, hedef belirleme, etkili iletişim ve koçluk, şiddetsiz iletişim, dans ve devinim, etkili beden dilini kullanımı, kontak doğaçlama dans ve  birçok disiplinle temas kurarak zenginleştiriyorum.

 

Eğitim verdiğim kurumlar arasında başta olmak üzere, Yapı Kredi Yayınları, Koç Okulları, MEB Kurum İçi Eğitim Seminerleri, Hacettepe Üniversitesi, Kütüphane ve Medya Merkezileri gibi çeşitli kurum, okul, üniversite ile Groupama ve benzeri şirketler bulunmaktadır.

Türk Kütüphaneciler Derneği ve Çağdaş Drama Derneği üyesiyim.

bottom of page