top of page

ODTÜ İSTANBUL MEZUNLAR DERNEĞİ-

ODTÜMİST 

ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği'nin etkinliği olarak organize edilen BARIŞ DİLİ Atölyeleri'ne 44 kişi katıldı. (2014 - 2015)

 

Katılımcılardan bazılarının yorumları:

FÜSUN GÜLEÇ / İkebana Eğitmeni


Değerlendirme yaparken kolayına " mükemmel " demem. Çünkü her zaman daha iyisi vardır. Ama Sezer Aksoy'un "Barış Dili Atölyesi" inanılır gibi değildi. Sıradan bir sunum izleyeceğimi düşünürken, benim kafamdaki soru, ruhumdaki duygu, vs.,herşeyin bir anda zıplaya zıplaya ortaya çıktığını gördüm. O kadar ki,Sezer hanıma pek çok soru sordum. O ne sabır ! Hepimize yetişip cevaplamaya çalıştı. Aslında konuşmasının devamında anlatacağı şeyleri sorup durmuşuz. Ben İkebananın öğretisinden dolayı ve kişisel gelişime merakımdan dolayı kendimi pek çok konuda tahlil etmeyi deneyimleyerek bir yere gelmiştim. Ama o geldiğim nokta öyle dik bir patikaya geçiş yapmamı gerektiriyordu ki arkamdan birisinin beni biraz da olsa ittirmesi gerekiyordu. İşte tam bu noktada Sezer hanım karşıma çıkarıldı.Sıkıştığım anda her zaman beni yönlendirecek bir kişi olmuştur veya bir olay benim ufkumu açmıştır. Bu sefer de bu kişi Sezer hanım oldu. Sorduğu soruları, anlattıkları benim hayatım boyunca "geçirdiğim travmaları" yani karşılanmamış ihtiyaçlarımı ortaya çıkardı. Son iki senedir (apartmanın yöneticisi olduktan sonra) niye bu kadar çabuk öfkelendiğimin cevabını bulmak isterken, gerisi çorap söküğü gibi geldi. Çocukluktan başlayan ve senelerce devam eden karşılanmamış ihtiyaçlarımın beni nasıl öfkeli yaptığı ortaya çıktı.

Barış Dili Atölyesi pek çok insanın sorularına ve sorunlarına nasıl cevap bulunacağını öğreten bir atölye.

Dünyaya daha keyifli bakmamı sağladığı için Sayın Sezer Aksoy'a çok teşekkür ederim.

 

ÇİĞDEM ASARKAYA / Pazarlama Yöneticisi
 

"Tek kelimeyle 'gercek bir farkindalik deneyimi'... Atölye icin Sezer Hanım'a müteşekkirim ve bu çalışmaları ilgilenenlere içtenlikle tavsiye ederim."  

 

GÜL ERGÜL / Yaşam Koçu

 

Barış Dili Atölyelerine eşimle birlikte katıldık. Ben on yıldır profesyonel koçluk yaptığım için bu tür eğitimlere alışkınım fakat eşimin benzer bir geçmişi yoktur. Atölyeler sürdükçe fark ettim ki evde ortak bir dil geliştirdik ve bir çok sorunun nedeni olan 'yargılama' alışkanlığı konusunda farkındalık kazandık. Artık birimiz 'Bu bir gözlem mi?' diye sorduğunda diğerimiz hemen toparlanıyor.
 

Keşke en küçük kurum olan aile içinde bizim kazandığımız bu duyarlılık halka halka genişlese de kurumlara, okullara yayılsa... Bugün Türkiye ne kadar farklı bir noktada olurdu diye düşünmeden edemiyorum. 

Teşekkürler Sezer, çok teşekkürler.

 

GÜRCİHAN CEVİEL / Avukat

 

Sezer'i anlat deseler; " Bizleri - BARIŞ DİLİ - dünyasına alan kız " derim. Samimi, doğal, öğrenme çabası hiç bitmeyen Sezer' in, Barış Dili ve İletişim konusunda 4 temel yasayı bize anlattığı seminerler su gibiydi.

 

Paylaşacak bir çok şey var. Ancak anlatmakla olmaz, yaşamak lazım.
Kısacası: " Onunla yola çıkın ve Barış Dolu Dünyasını birlikte keşfedin".

 

DEMET ÖZBEN / TEB Bilgi ve Proje Yöneticisi

 

İş yaşamında ya da sosyal hayatımızda karşılaştığımız, her durumda sakinliğini koruyarak kendini nasıl bu kadar net ifade ediyor ve her seferinde duymak istediği cevabı almayı nasıl başarıyor dediğimiz insanlar vardır ya, işte onların sırrını Barış Dili Atölyelerinde öğrendim.

 
Öğrenilmiş kalıplarımız ve etki alanımızın dışındaki faktörler hayatı fazlasıyla zor kılarken, bu eğitim sayesinde kendi irademiz ve davranış biçimlerimizle nelerin çok daha kolay olabilecegini mutlaka deneyimlemelisiniz.

 

Beni bu yaklaşımla tanıştırdığı ve değerli bilgilerini paylaştığı için Sezer Aksoy'a sonsuz teşekkürler.

 

 

AHMET ERGÜL / İnşaat Mühendisi

 

Doğrusu atölyeye sadece meraktan, bilgi edinmek için başlamıştım. Ama daha ilk toplantıdan itibaren Sezer o kadar insan, o kadar sahici bir ortam yarattı ki, o ortamın büyüsüne kapıldım ve bir tek dersi bile kaçırmadım. Aylar öncesinden çok hevesle aldığım kaç Borusan konser biletini, atölyeleri kaçırmamak için yaktım. İyi ki de yakmışım...

 

Artık yeni gözlüklerimle bakıyorum etrafıma. Eskiden olsa beni çileden çıkaracak durumlarda ne kadar sakin kalabildiğime şimdi ben bile şaşıyorum.

 

Sevgiler.

bottom of page